تاریخچه کمپانی پایونیر در نو آوری سیستم صوتی و ساخت بلندگو

تاسیس شرکت پایونیر

 نوزومو ماتسوموتو

پایونیر سال ۱۹۳۷ توسط اقای  نوزومو ماتسوموتو  در ژاپن آغاز شد.او فرد پرشوری بود که موسیقی و تکنولوژی را دوست داشت.اولین کار این شرکت یک مغازه تعمیرات رادیویی بود که محصولات دیگران را تعمیر میکرد. در همین مغازه او شروع به ساختن بلندگو ماشین پایونیر کرد.آقای نوزومو ماتسوموتو این اسپیکرها را ساخت برای اینکه همان شور و هیجانی که خودش از گوش دادن موسیقی با این بلندگوها را بدست آورده بود با مردم به اشتراک بگذارد.

ماموریت اصلی پایونیر این بود که تجربه گوش دادن را با افراد بیشتری به اشتراک بگذارند.

اولین اسپیکرهای شرکت پایونیر

اولین بلندگو ماشین پایونیر

در طول تاریخ ما به روحیه کمپانی پایونیر توجه کردیم که تمرکز اصلی آنها تولید موسیقی بوده است.کیفیت صدای طبیعی را نه تنها در محصولات بلندگو ماشین بلکه در تمام محصولات خود رعایت کرده اند تا همواره بتوانند بهترین قیمت را به دست بیاورند. با استفاده از تکنولوژی و تجربه توسعه یافته TAD  و دیگر بلندگوهای پایونیر حتی بلندگوهای ارزان قیمت هم در خط تولید آن قرار گرفته است.

نوآوری پایونیردرتکنولوژی بلندگو ماشین

نوآوری این شرکت تقریبا در هر دهه ادامه دارد. پایونیر به دلیل نوآوری هایی مانندپخش کننده دی وی دی (۱۹۹۶) دیسک لیزر مصرف کننده(۱۹۹۷)، صفحه نمایش الکترولیومینسور (OEL)، صفحه نمایش پلاسما با وضوح بالا(۱۹۹۷) مورد احترام است.هنگامی که این شرکت به سمت تولید لوازم الکترونیکی خودرو حرکت کرد اولین سازنده دستگاههای پخش سی دی خودرو بود. در سال ۱۹۹۰ ردیاب خودرو (GPS) را معرفی کرد و سرگرمی هایی برای ماشین فراتر از پخش موسیقی گسترش داد.همچنین خالق تکنولوژی تشخیص چهره بود که از این طریق آن می توانستید همه کنترل ها را از رادیوپخش خود حذف کنید و به راحتی در جیب خود داشته باشید.تا به امروز پایونیر در حال نواوری و توسعه محصولات الکترونیکی است.

فناوری  های جدید پایونیر

کارخانه توکیو شرکت پایونیر در سال ۱۹۶۶ با هدف ایجاد محلی برای تلاش های پژوهشی مواد، مهندسی، آزمایش و تولید اسپیکر تاسیس شد. این کارخانه تا امروز ادامه دارد تا بسیاری از فن آوری های پیشرفته پیشگام در تولید صوتی را در همه نقاط پوشش بدهد.
اکثر بلندگوهای موجود در بازار با تکنولوژی بسیا قدیمی و فرایندهای ساخته می شوند اما کمپانی پایونیر هرگز نواوری تکنولوژیکی در تولید باندهای خود را متوقف نمی کند.
این شرکت همچنان با تجهیزات تخصصی و امکانات آزمایش به تکنولوژی بلندگو برای تولید بلندگوهای دقیق و با کیفیت ادامه می دهد.در طول تاریخ روی ابزارهای مختلفی سرمایه گذاری کرده است. مانند اتاق بدون انعکاس که همه انعکاس های صوتی را حذف می کند. به طوری که وقتی می خواهیم یک بلندگو ماشین را در این محیط ازمایش کنیم تنها صدایی که توسط بلندگو پخش می شود را می شنویم.این روشی بسیار دقیق برای نظارت بر تغییراتی است که در هنگامی طراحی اسپیکر انجام می دهند.تست قابل اعتماد بودن هم برای درجه حرارت، رطوبت، ارتعاشات انجام می شود.بسیاری از این تکنیک های که انجام می دهند برای بررسی عملکرد بلندگو در محیط واقعی انجام می شود.همانطور که محیط تغییر می کندبسته بندی ، مواد  وطراحی بلندگوها را به روز می کنند.به این ترتیب، Pioneer همچنان به سرمایه گذاری در منابع انسانی، مهندسان، تجهیزات، تأسیسات اقدام کرده است که یک مثال از آن تکونولوژی منحصر به فرد HVT است که ساختار مکانیکی آن ارتعاشات مخرب بلندگو را حذف می کند.نتیجه این تککنولوژی نوآورانه یک سیستم ساب ووفر با کاهش عمق فیزیکی است که باعث تولید باس بالا می شود.

راهنمای تشخیص اصل بودن باند پایونیر +تصاویر

پایونیر یکی از بهترین برندهای موجود در بازار باند ماشین است. باندهای باکیفیت پایونیر برای شما لذت موسیقی را فراهم می آورند. ولی انواع محصولات تقلبی که در بازار است باعث تشخیص اشتباه و خریداری اجناس فیک می شود. متاسفانه تشخیص اصل و تقلبی بودن آنها بسیار دشوار است و روز به روز به محصولات تقلبی اضافه می شود.باندهای تقلبی از مواد بی کیفیتی ساخته می شوند که باعث شکستگی و خراب شدن آنها در زمان کوتاهی می شود.در این مقاله برخی از نکاتی که شما را در تشخیص بلندگوهای تقلبی پایونیر کمک می کند ذکر میکنیم:

فونت و اندازه مشخصات

اندازه مشخصات نوشته شده بر روی کارتن محصولات تقلبی نسبتا کوچکتر، نازک تر و رنگیتر از محصولات اصلی است.

تشخیص اصل بودن باند پایونیر اندازه فونت مشخصات روی کارتن              تشخیص اصل بودن باند پایونیر اندازه فونت مشخصات روی کارتن

        باند پایونیر اصل                                               باند پایونیر فیک (تقلبی)

برچسب هولوگرام:

پایونیر فقط یک برچسب هولوگرام ۳D(سبز) برای محصولاتش استفاده می کند.همه باندهای پایونیر دارای این برچسب هستند.باندهای تقلبی دارای برچسب نقره ای هستند که پایونیر از آن استفاده نمی کند.

برچسب هولوگرام باند اصل          برچسب هولوگرام باند اصل

  بلندگو پایونیر اصل                                                                                      بلندگو پایونیر تقلبی

گارت گارانتی،شماره سریال و برچسب نام:

کارت گارانتی اسپیکر اصلی پایونیر

        باند ماشین اصلی با کارت گارانتی بلندگو اصلی پایونیر

باند ماشین اصلی پایونیر همیشه کارت گارانتی در جعبه دارد که شماره سریال و نام محصول در آن ذکر شده است .ما توصیه می کنیم قبل از اینکه برای شما این باند را نصب کنند حتما در فروشگاهی که هستید گارانتی آن را چک کنید.

همیشه هنگام خرید باند ماشین اطیمنال حاصل کنید که شماره سریال محصول با شماره سریالی که در کارت گارانتی نوشته شده است یکی باشد.

شماره سریال اسپیکر اصلی

این یک شماره سریال است که فقط با یکی از باندهای زیر مطابقت دارد و یکی از آنها اصل است.

شماره سریال اسپیکر اصلی                   شماره سریال اسپیکر اصلی

     فیک                                                                                                    اصل

پایونیر هرگز از شماره سریال  رقمی استفاده نمی کند.همانند آنچه در محصول جعلی زیر نشان داده شده است.

شماره سریال 4 رقمی بلندگو فیک

 

تفوت های دیگر:

هنگامی که بلندگوهای جعلی را با اصلی مقایسه می کنیم متوجه تفاوت های دیگری از نر مواد و کیفیت مانند رنگ مخروط آن ،فرم و غیره می شویم.همچنین می توانید محصولات جعلی را با کیفیت پایین جعبه و برچسب آنها شناسایی کنید.اگر فروشگاهی به شما قیمتی ارائه می دهد که بسیار پایینتر از فروشگاههای دیگر است باید به اصل بودن آن شک کنید.

                                 رنگ باند فیک و اصلی

                    اصلی                                                                                                                             فیک

این دو باند شبیه همدیگر هستند اما رنگ مخروط اصلی کم رنگتر است و همچنین دارای لوگو پایونیر می باشد ولی تقلبی لوگو ندارد.

کیفیت لوگو:

لوگوی پایونیر با کیفیت تر از تقلبی آن است و فاصله میان حروف هم در اصل و فیک متفاوت است.

خرید باند ماشین                     کیفیت لوگو باند اصل پایونیر

    اسپیکر پایونیر اصل                                                                                         اسپیکر پایونیر تقلبی

کیفیت پلاستیک:

بهترین باند ماشین پایونیر کیفیت بالای پلاستیک                              کیفیت بالای باند پایونیر

اصل                                                                                                         تقلبی

ساختار باند:

شکل باند اصل                          خرید باند اصلی شکل باند

تقلبی                                                                                                       اصل